Małe, średnie i duże. Wesołe wiersze i obrazki

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
978-83-7648-647-5
wiersz, ilustracja, humor, dla dzieci
Barbara

Zbigniew Lengren znany jest powszechnie jako twórca kultowego już dzisiaj Profesora Filutka, którego przygody przez ponad pięćdziesiąt lat drukowane były na ostatniej stronie „Przekroju”. Jednak Lengren nie zajmował się wyłącznie rysunkowo-satyryczną twórczością dla dorosłych, był też wybitnym ilustratorem oraz autorem wierszy i książek dla dzieci. Zbigniew Lengren należy dziś – obok Jana...

Zbigniew Lengren należy dziś – obok Jana Marcina Szancera, Olgi Siemaszko, Zbigniewa Rychlickiego, Janusza Stannego i Bohdana Butenki – do mistrzów polskiej ilustracji dla dzieci. Wznawianą właśnie po ponad trzydziestu latach książkę „Małe, średnie i duże. Wesołe wiersze i obrazki” – zbiór blisko trzydziestu wierszy wesołych, rymowanych i przepięknie zilustrowanych – zalicza się do jego najlepszych książek skierowanych do małego czytelnika.

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: Wydawca