Dziennik Wojenny 18 IX 1939-19 IX 1945

Wydawnictwo: DiG
Dziennik Wojenny 18 IX 1939-19 IX 1945
Krzysiek

Nazwisko ppłk. Romana Umiastowskiego, żołnierza i autora wielu książek, kojarzy się powszechnie przede wszystkim z wydarzeniami z początku września 1939, kiedy to jako Szef Biura Propagandy odpowiedzialny był za informowanie społeczeństwa o sytuacji na froncie. Jego komunikaty radiowe zostały przez większość ostro potępione, a autor na emigracji z ich powodu szykanowany. Dziennik obejmuje...

Dziennik obejmuje lata 1939-1945, koncentruje się jednak na dwóch pierwszych latach wojny, pobycie we Francji (m.in. w obozie odosobnienia w Parthenay) i ewakuacji przez Kanał podczas inwazji niemieckiej, a następnie w bombardowanej Anglii. To także zapis z życia jednego z wielu emigrantów, który pragnął walczyć za Ojczyznę, lecz mu na to nie pozwolono.

źródło opisu: empik.com

źródło okładki: empik.com