Ja tu tylko sprzątam

Wydawnictwo: Szpak
9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
839014431X
foxtrout

Felietony i szkice autorstwa literaturoznawcy i krytyka literackiego, Jana Walca, napisane w latach 1988-1993, zaś wydane już po śmierci autora.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

moch | 2016-04-08
Na półkach: 2016, Przeczytane

Już dawno nie pławiłam się w takich oparach rozsądku i przyzwoitości! Wydawać by się mogło, że felietony Walca to same archiwalia. Nic bardziej mylnego! Jego spostrzeżenia i oceny z początków III RP są jak najbardziej aktualne i znalazły pełne potwierdzenie po ponad 20 latach (wręcz nie mogłam wyjść z podziwu, że nie wszyscy wtedy ulegli zaczadzeniu, ja niestety uległam i wiem jak bardzo boli przyznanie się do błędu).
Szkice literackie (ok. 1/5 zbioru) są również szalenie inspirujące: błyskotliwe i niesztampowe, niezależnie czy pisze o nowościach, czy o tzw.klasyce. Aż chce się czytać!
Dałam "9" za styl, erudycję i poglądy, pod którymi podpisuję się 'czterema łapami". Szkoda, że nic już więcej nie przeczytamy. Dla mnie to byłaby fenomenalna busola na dzisiejsze czasy...

wwwildflower | 2016-09-14
Steppenwolf | 2016-05-20