Zmęczenie

Wydawnictwo: Znak
poezja
foxtrout

Wiersze poety krakowskiego z lat 1979-1986. Oto wiersz zamykający tomik: „Zanim osądzisz, zanim potępisz i odwrócisz się, pamiętaj: także teraz i właśnie takiego kocha mnie Bóg”.

źródło opisu: Wydawnictwo Znak, 1986

Dianka | 2011-05-05

Część tomu stanowi swoiste wspomnienia z życia poety, przeplatane refleksjami nad życiem, przemijaniem, samotnością. Maj w wyjątkowy sposób, a jednocześnie prostymi słowami, potrafi opisać ulotność chwil, jak ludzie mimo, że wiele ich łączy są dla siebie obcy, czy jak w codziennym pośpiechu zapominamy o tym, co najważniejsze. Zdecydowanie jest to zbiór godny polecenia.

Paweł Łyżwiński | 2012-11-19
Na półkach: Przeczytane, Chcę mieć