Ogród pamięci

Wydawnictwo: Czytelnik
foxtrout

Druga książka młodego autora, który w 1976 r. zadebiutował jako szesnastoletni chłopiec zbiorem opowiadań "Owadzia planeta". Nowy tom składa się z 2 opowiadań. Zarówno dramatyczne przygody przeżywane przez szesnastowiecznego uczonego w labiryncie fantastycznego ogrodu (opowiadanie tytułowe), jak i losy francuskiego oficera z czasów napoleońskich w egzotycznej scenerii wschodniej Afryki...

Zarówno dramatyczne przygody przeżywane przez szesnastowiecznego uczonego w labiryncie fantastycznego ogrodu (opowiadanie tytułowe), jak i losy francuskiego oficera z czasów napoleońskich w egzotycznej scenerii wschodniej Afryki (opowiadanie "Ci, co ryzykują") - są dla autora tłem i pretekstem do rozważań nad rolą religii, filozofii, poezji i sztuki w życiu i okazją do refleksji nad ludzką wiedzą i kulturą.

źródło opisu: Spółdzielnia Wydawnicza Czytelnik, 1985

źródło okładki: http://www.antykwariat.calinotheca.pl