Analiza matematyczna w zadaniach. Tom I

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
978-83-01-14295-7
Jakub

Podstawowy podręcznik do analizy matematycznej wszystkich studentów kierunków technicznych i przyrodniczych. Jedna z najlepszych pozycji na rynku!

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: http://ksiegarnia.pwn.pl/6256_pozycja.html

Majlen | 2013-01-29

Proszę uważać na tę książkę! Zaznaczyłam "chcę przeczytać" jakiś czas temu dla żartu, teraz studiuję matematykę.

Marrriaaa | 2015-02-15
Przeczytana: 15 lutego 2015

Dla tych którzy kochają matematykę, ale kiepsko ogarniają

petrus | 2014-01-15

Na uczelniach wyższych zmieniają się studenci, programy, zasady przyjęć. Niezmienne pozostaje jedno, że na pierwszych latach studiów technicznych rządzą Panowie Krysicki i Włodarski.

Książka wręcz w łopatologiczny sposób (z zachowaniem oczywiście formalizmu i stylu podręcznika akademickiego :P) omawia jak "rozwalać" zadania z tego co na wielu uczelniach lakonicznie ujmowane jest jako "Analiza Matematyczna I". AMWZ sprawia, że takie pojęcia jak funkcje, granice, szeregi, całki, różniczki, pochodne stają się proste, logiczne i co ważniejsze nie śnią się nam po nocach!

Nie wierzcie w studenckie legendy typu "Aby zdać Analizę na 3 trzeba rozwiązać 10000 całek", bo "rozwalanie" całek to nauka logicznego myślenia! Kupujcie tę książkę i uczcie się! Pamiętam, że mi opanowanie całości zajęło dokładnie jeden miesiąc i zaliczyłem egzamin. Czego życzę wszystkim studentom.

Jedyne wady tej książki, a raczej tego wydania to błędy w odpowiedziach do zadań, szczególnie częste w rozdziale o ciągach.

Maddeline | 2013-10-02
Przeczytana: 17 stycznia 2014

Jak pięknie to wygląda :) W tej sytuacji oprócz teraz czytam i przeczytane powinno być również teraz liczę i policzone ;)

// edit. Analiza zdana!!! :)

karol9400 | 2013-08-27

Po pierwsze, to zbiór zadań a nie podręcznik. Nie zmienia to jednak faktu, że od tej książki zacząłem znajomość z całkami, początkiem 1 klasy LO. To samo w sobie świadczy, że jest to pozycja łatwa ale dająca niezłą orientację w PODSTAWACH analizy. Zainteresowanych tematem odsyłam do Fichtenholza i Maurina.

tizgane | 2016-09-14

Fantastyczna rzecz, aby zacząć i nie załamać się po miesiącu analizy na uczelni, prowadzi moim zdaniem od zera do jako takiej kompetencji. Na niektórych wydziałach może być jednak za mało (pozdrawiam Elkowiczów).

Piotrek | 2012-06-01
Przeczytana: luty 2007

Ikona półek informatycznych 1 roku studiów technicznych, jak nie opanujesz, wracasz do wojska albo do domu. Dla mnie, całkiem przystępna i da się to opanować w krótkim czasie.

xxmagdaxx | 2014-09-24
Przeczytana: 15 września 2014

Klasyka. I to dobra, nieprzereklamowana klasyka. Dałabym 9 gwiazdek, gdyby tylko poprawili wreszcie odpowiedzi w którymś wydaniu :P

F_anka | 2015-07-30
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Zaznaczyłam przeczytane, choć tak naprawdę to i w trakcie i chcę dopiero przeczytać. A dlaczego - w całym okresie studiów matematycznych ten podręcznik jest przydatny. A wręcz, moim zdaniem, niezbędny, bo w przystępny sposób pokazuje jak podejść do tematów ciągów, granic, pochodnych i całek. Znajduje się w nim trochę teorii i mnóstwo przykładów o zróżnicowanym poziomie pomagającym zrozumieć dane zagadnienie. Jedynym jego minusem jest to, że czasami w odpowiedziach pojawiają się błędy i potem człowiek po nocach się zastanawia, co zrobił źle ;)

kikucisko | 2011-05-06
Na półkach: Przeczytane, Matematyka itp

Zadania na nieco wyższym poziomie.