Kto pompuje powietrze do papryki?

Tłumaczenie: Mieczysław Dutkiewicz
Wydawnictwo: Klub dla Ciebie
Wer pumpt die luft in die Paprika
IronWoman

Dlaczego woda w Atlantyku jest bardziej słona niż w Pacyfiku? Skąd się wzięła nazwa skorek pospolity? Czym się kierują komary, siadając na jednych, a omijając innych ludzi? Czy wiesz, że: są istoty żywe o trzech sercach, automaty z napojami wynaleziono już w czasach antycznych, a nasza poczciwa Ziemia wydaje dźwięki? Świat, w którym żyjemy, nie przestaje zdumiewać, jest pełen pytań i frapujących zagadek. Ta książka rozwiązuje wiele z nich; jest to swoista antologia informacji zaczerpniętych z bardzo popularnej strony internetowej magazynu online GEO, na której co tydzień zamieszcza się odpowiedzi na mnóstwo nadsyłanych pytań. 17 działów tematycznych: ciało i życie, pożywienie i bycie pokarmem, zjawiska fizyczne, świat dźwięków, nazwy i ich źródła, hipotezy teoretyczne, złośliwość przedmiotów martwych, ruch, właściwości płynów, sen, władza, skrajne temperatury, rozmnażanie, postrzeganie optyczne, aktywność umysłu, czas, przemijanie i śmierć.

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!