Żyć i przeżyć: zależności ekologiczne

Tłumaczenie: Henryk Garbarczyk
Seria: Leksykon przyrodniczy
Wydawnictwo: Świat Książki
7 (7 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Leben und Überleben in der Natur
ekologia
flora i fauna
Kasia P

Jest to kolorowy i wyczerpujący, podręczny leksykon przyrodniczy.

źródło opisu: merlin.pl

źródło okładki: merlin.pl

Jarosław Wiśniewski | 2016-11-20

Rewelacja w czystej, książkowej postaci. Książka o zależnościach ekologicznych i ekologii, napisana jest przystępnym językiem i jest bardzo interesująca. Zawiera także mnóstwo czarno-białych i kolorowych fotografii, rysunków oraz schematów.
Rozpoczyna ją króciutki wstęp, a po nim czytelnik znajdzie dziesięć rozdziałów. Rozdział pierwszy pt "Zamieszanie w środowisku" opowiada o "upadku" bociana białego i o "wzlocie" łabędzia niemego i stanowi świetny punkt wyjścia do dalszych rozważań oraz ekologicznych treści. Rozdział drugi mówi o gospodarce przyrody, czyli o tym, że istoty żywe i środowisko tworzą jedność. Rozdział trzeci poświęcony jest czynnikom środowiska, z czwarty wspólnotom życia - biocenozom. Rozdział piąty pt. "Kto kogo ogranicza?" skupia się na informacjach o populacji i jej dynamice, użytkowaniu i regulowaniu w ekologii oraz łańcuchach i sieciach pokarmowych. Rozdział szósty opowiada o wielkich zależnościach ekologicznych, siódmy mówi głownie o biotopach, czyli...

Oliwia | 2014-08-20
Przeczytana: 1999 rok