Ratownictwo zwierząt

978-83-883567-3-5
zwierząta,
flora i fauna
buka

Książka napisana przez Janusza Andrzejewskiego, byłego strażaka, jest rodzajem poradnika dla wszystkich służb ratowniczych by jak najlepiej skoordynować działania podczas ratowania zwierząt w różnego rodzaju kryzysowych sytuacjach, oraz jak postępować ze zwierzętami stwarzającymi zagrożenie.

źródło opisu: nota wydawcy

jaguśka | 2011-09-03
Przeczytana: 2009 rok

Książka o szerokim spektrum ujęcia tematu ratownictwa zwierząt. Przyjazna odbiorcy. Informacje podane przystępnym językiem; logicznie uporządkowane, co ułatwia odnalezienie poszukiwanych wiadomości. Do tego rysunki i zdjęcia poglądowe - nie wszystko da się precyzyjnie oddać słowem.
Autor dokonał także analizy wybranych akcji ratowniczych prowadzonych przez PSP.
Znajdziemy tu pełen tekst ustawy o ochronie zwierząt z 1997 roku, która mówi m.in. o tym, że porzucenie psa lub kota jest znęcaniem się nad nim, a więc podlega karze (!) - o czym wielu ludzi zapomina, usuwając zwierzę, kiedy już przestanie być "zabaweczką" domowników.
Książka przydatna, tym bardziej ze względu na powtarzajace się w Polsce podtopienia i powodzie, w czsie których często zwierzęta cierpią i wpadają w popłoch.

buka | 2011-03-02
sileas | 2013-02-13