7 (30 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
9788376320212
dzieci, parasol, wiersz, Konopnicka

Książeczka dla dzieci.
"Wuj parasol sobie sprawił. Ledwo w kątku go postawił, Zaraz Julka, mały Janek Cap! za niego. Smyk! na ganek. Z ganku w ogród i przez pola Het, używać parasola!..."

źródło opisu: SBM, 2009

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Basia_Pelc | 2015-05-12

Moje dzieciństwo, mój sentyment. Pamiętam do dziś jak byłam przerażona tą burzą...

książek: 1979

Postanowiłam dodać do swojej biblioteczki na LC ksiażki ze swojej półki z dzieciństwa. Niby dawno, niby już wiek nie ten do bajek, ale są to naprawdę dobre książki, które nas skłoniły do pokochania czytania. Teraz - rozkochują w sobie najmłodsze pokolenie.
Ta akurat książeczka była jedną z moich ulubionych. Zwracała uwagę na dom, mamę i ciepło rodzinne.
Cieszę się, że ostatnio wznowiono serię "Poczytaj mi mamo'. Co prawda wydanie książkowe nie ma - dla nas - tej wartości sentymentalnej, co te małe książeczki, ale nowe pokolenie dzieci może cieszyć się dobra, dziecięcą literaturą.
Gdy byłam mała, nauczyłam się wiersza na pamięć. Piękny, język, wiele wyrazów dżwiękonaśladowczych. Wtedy nie wiedziałam o tym, ale ładnie mi 'brzmiały' w uszach.

książek: 1979

Na tej książeczce z serii "Poczytaj mi mamo' uczyłam się czytać jako pięciolatka. Do dziś wyrecytuję co najmniej połowę "Parasola'.

Olgaw | 2016-09-28
Przeczytana: 22 września 2016