6 (5 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
powieść, wojna, fakty, obóz jeniecki
literatura faktu

Przeżycia ludzi jenieckiego światka w latach 1939-1945 na podstawie autentycznych ludzi.Ucieczki jeńców z obozu.

źródło opisu: Państwowe Wydawnictwo "Iskry", 1958

źródło okładki: http://www.vivarium.com.pl

kotiq4 | 2012-08-02

W trakcie czytania tej książki stwierdziłam po pierwsze, że wydanie które mam przed oczami jest haniebnie pełne literówek, po drugie zaś, że nie jest mi obcy, co dziwne, bo nic mi nie mówiło nazwisko Sławiński, ani styl, ani klimat, ani typ bohatera. Okazało się oczywiście, że „Uciekamy” to debiut literacki autora słynnych „Przygód Kanoniera Dolasa”, a główny bohater i narrator zarazem, to w pewnym sensie, lepsza, bo nie tak roztrzepana, i nie tak irytująca, wersja Franciszka Dolasa.
Książka jest rodzajem pamiętnika łączącego w sobie przeżycia, które stały się udziałem autora i jego przyjaciół z czasów wojny i pobytu w obozach jenieckich. Często zabawna, zajmująca, warta więc przeczytania, niedługa książeczka.

Marek | 2012-02-18
Pasialdo | 2011-08-03