Zwierzęta w terrarium

83-7175-428-0
zwierząta, terrarium
flora i fauna
buka

Przystępny i oparty na doświadczeniach autora poradnik skutecznego chowu zwierząt i roślin w terrarium. Zarówno początkujący,jak i doświadczeni terraryści znajdą tu mnóstwo wskazówek na każdy temat wiążący się z terrarystyką.

źródło opisu: okładka

Dawid_Kucfir | 2016-08-06

Ta książka jest jak na standardy niektórych staruszką gdyż pochodzi podajże z roku 2001. Pomimo tego radzi sobie świetnie. Śmiało można powiedzieć, że jest ponadczasowa. Chyba jako jedyna bądź jedna z niewielu porusza problem niedoświetlenia w terrariach pustynnych, połpustynnych oraz stepowych. Jako jedna z niewielu wskazuje na duże zróżnicowanie w sposobach oświetlania oraz ogrzewania terrarium. Śmiało można polecić tę książkę każdemu terraryście i nie tylko.

Jest świetna owszem, ale znajdą się w niej błędy. Błędy są winą tłumaczenia. I tak zamiast eublefar lampraci/gekon lampraci mamy gekona tygrysiego lub w wypadku ptaszników zamiast Theraphosa blondi mamy Theraphosa blondi. Jednak takie drobne uchybienia są właściwie niezauważalne wobec ilości pozytywnej wiedzy zawartej w tej książce.

Szponiasty | 2015-07-12

Naprawdę jedna z lepszych książek o tematyce chowu,hodowli zwierząt i roślin w terrariuum.Każdy znajdzie w niej opisy, porady a także oparte na doświadczeniach autora wskazówki, które wielokrotnie mi pomogły.Z tą książką pod ręką z pewnością zapewnicie swojemu pupilowi, czy to wężowi, czy to ptasznikowi,żabie,modliszce lub roślinom jak najlepsze warunki w których będą czuły się perfekcyjnie.

Magdalena | 2015-08-10
Na półkach: Przeczytane, Terrarystyka