Ironhand. Żelazna Ręka

Tłumaczenie: Michał Radkowski
Wydawnictwo: Hachette
Ironhand

W książce "Ironhand" jeszcze głębiej niż w 'Stoneheart" schodzimy w podziemia Newilondynu, miejsca, w którym można spotkać dobre i złe rzeźby, które ze sobą walczą. George i Edie próbują się odwdzięczyć Kanonierowi, który się dla nich poświęcił. Chcą go uratować. "Edie - powiedział George - wszystko będzie dobrze. Przejdziemy przez to razem. Będę przy tobie. Cokolwiek lub ktokolwiek będzie chciał cię dostać, będzie musiał najpierw pokonać mnie". Gdy George składa tę obietnicę, nie zdaje sobie sprawy, że wysoko na dachu obserwuje ich żarłoczny gargulec, który aż drży z niecierpliwości, kiedy będzie mógł rozłożyć swoje kamienne skrzydła i pochwycić ich w swoje szpony. Stworzenie na dachu wie, że to nie koniec, a dopiero początek... "Książka, której miłośnicy arcydzieł fantastyki nie mogą przegapić. Czytelnicy będą łapać powietrze z zachwytu". ("Books for Keeps")

Pierwsza część trylogii mimo wad podobała mi się, jednak "Żelazna ręka" sprawiała, że nudziłam się strasznie. Niektóre wątki były naprawdę ciekawe, a niektóre momenty nawet wciągające, ale całość wypada bardzo słabo.

Lenalee | 2010-06-03
Przeczytana: 03 czerwca 2010

Pierwsza część naprawdę mi się podobała. Przy czytaniu tej części, prawie usnęłam z nudów. Ale prawdę mówiąc Stoneheart czytałam jakiś rok, może dwa lata temu, więc wtedy jeszcze byłam podatna na takie książki. Podobały mi się i widziałam w nich coś naprawdę niezłego. Teraz jednak ledwo przebrnęłam przez Ironhand i tylko siłą woli zmuszałam się, żeby nie odłożyć tej książki na półkę. Nudna, nieciekawa akcja, coś dziać się zaczęło dopiero pod koniec, ale i tak nie było wielkich zachwytów. Cóż, zabiorę się za trzeci tom, ale tylko po to, żeby skończyć z tą trylogią, bo i tak wiem, że nie zachwyci mnie trzecia część.

Marcin | 2016-08-02
Dante | 2016-03-25