Róża, która wyrosła na betonie

Tłumaczenie: Hanna Mielczarek
Wydawnictwo: Kagra
The rose that grew from concrete
83-87598-89-5
wiersz, poezja
poezja
Barbara

Jego talent był bezgraniczny, surowa siła przykuwająca uwagę i wzbudzająca szacunek. Jego śmierć była tragiczna - gwałtowny hołd złożony potędze jego głosu. Tutaj poznacie innego Tupaka, poznacie jego najskrytsze myśli ukryte w ponad siedemdziesięciu wierszach, które są odbiciem jego zagadkowego życia. Napisane w wieku dziewiętnastu lat utwory przedstawiają zupełnie innego człowieka - jego wnętrze i przesłanie nadziei.

źródło opisu: Okładka

źródło okładki: Barbara BBKZ - zdjęcie własne na potrzeby LubimyCzytac.pl

missly | 2012-04-06
Przeczytana: 2009 rok

Książka, którą przeczytałam w całości kiedy tylko dostałam. Masa w niej emocji i czegoś, czego nie znałam z muzyki 2Paca. Nie tylko warto, ale będąc słuchaczem, to trzeba przeczytać.

Co do samego wydania: znajdują się w nim kopie pisanych odręcznie przez Paca wierszy, po których prawej stronie są polskie tłumaczenia. Osobiście wolałam te angielskie, bo niektóre tłumaczenia nie miały sensu (myśl o pokoju na ziemi).

A ostani wiersz, ten na tylnej stronie okładki, przyprawił mnie o ciary.

Ogólnie polecam, nie ma co się wahać przed zakupieniem.

Kevorkian | 2013-09-13
Przeczytana: 2003 rok

Wiersze znakomite, niestety tłumaczenie cienkie jak sik pająka. Zmarnowanie dobrego materiału.

Krzysztof Francug | 2012-11-07
Przeczytana: lipiec 2012

Warto było wydać te 100 zł, wspaniałe wiersze ;)

flea84 | 2014-02-06
Przeczytana: 01 lutego 1999

WIERSZE NAPISANE PRZEZ SAMEGO MISTRZA SĄ WARTE ABY JE ROZPOWSZECHNIAĆ

`Czy słyszałeś o róży,która wyrosła ze szczeliny
w betonie
Wbrew prawom natury nauczyła się chodzić
...,
Zabawne jest też to,że marzeniom zawdzięcza
umiejętność oddychania powietrzem
Niech żyje róża,która z betonu wyrosła
i o którą nikt się nawet przez chwilę
nie troszczył!`

Ewa Kozyra | 2012-10-15

Chętnie kupię tę kiążkę lub zamienię.

ev86 | 2016-07-03
Makaveli | 2015-12-08