Pogoda

Tłumaczenie: Małgorzata Kalisz
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Co i jak". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Atlas
Das Wetter
83-85503-46-3
tajus

Wielu z nas z ogromnym zainteresowaniem śledzi prognozy pogody. Śnieg, deszcz, wiatr, upał i mróz to nieodłączne składniki codziennego życia. Niektóre zjawiska pogodowe - takie jak trąby powietrzne i huragany - mogą być bardzo niebezpieczne. Inne - takie jak tęcza czy zorza polarna - budzą prawdziwy zachwyt. Autor tego tomu serii CO i JAK, Rainer Crummenerl, opowiada w zajmujący i przystępny sposób między innymi o tym, czym są i jak powstają fronty atmosferyczne, co to jest wyż i niż i jak sporządza się nowoczesne prognozy pogody.

źródło opisu: okładka

agatix | 2014-08-05