Zwierzęta domowe

Tłumaczenie: Anna Wziątek
Cykl: Co i Jak (tom 45)
Wydawnictwo: Atlas
Heimtiere
zwierzęta, domowe, kot, pies, chomik, gryzoń, ptaki, ryby
tajus

Zwierzęta domowe - psy, koty, drobne gryzonie, ryby akwariowe, żółwie, a nawet węże - potrafią sprawić swemu właścicielowi wiele radości. Ich obserwowanie jest nie tylko pasjonujące, lecz także dostarcza informacji na temat ich trybu życia i zachowań. Heinz Sielmann, autor wielu książek o zwierzętach, wyjaśnia, czym są zwierzęta domowe, jak należy się nimi opiekować, jakie mają przyzwyczajenia i wymagania. Dokładnie opisuje najczęściej spotykane w naszych domach zwierzaki, ale także i te najrzadsze, najbardziej egzotyczne gatunki. Podkreśla też fakt, że posiadanie zwierzęcia to nie tylko przyjemność, ale też ogromna odpowiedzialność.

źródło opisu: okładka

Cerro | 2016-06-07