Długi deszczowy tydzień

Wydawnictwo: Philip Wilson
tajus

Inne wydania

Grupa przyjaciół spędza wakacje w podgórskiej wsi. W czasie deszczowej pogody, zainspirowani informacją z gazety, wpadają na pomysł poszukiwania złodziei dzieł sztuki. Wciągają w tę aferę rodziców i - podejrzewając w każdym złodzieja - prowokują wiele zabawnych sytuacji.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

elau66wr | 2014-07-11
Przeczytana: 08 lipca 2014

Teraz nie byłoby problemu, co robić, gdy właśnie zaczęły się wakacje, a za oknem wciąż pada i pada deszcz. Zresztą, teraz nawet, gdy świeci słońce, większość z tych, co mają wakacje, siedzą i grają na komputerach.

Wtedy, w latach 70-tych, nawet deszczowe dni nie zatrzymywały nas w domu. Wiem coś o tym, sama byłam wtedy dzieckiem.

„Długi deszczowy tydzień” pierwszy raz czytałam właśnie w latach 70-tych. Pamiętam, te wypieki na twarzy, i emocje, związane z przygodami bohaterów.
Gdy ujrzałam tę książkę za 1 zł, moje serce zabiło mocnej, wspomnienia wróciły i .. musiałam ją kupić i przeczytać. Minęło, na pewno, z 35 lat od poprzedniego czytania. Chciałam sprawdzić, czy tamte emocje wrócą. Czy będą takie same.

więcej na: http://ksiazkizzakladkami.blogspot.com/2014/07/jerzy-broszkiewicz-dugi-deszczowy.html

Agnieszka | 2010-03-11

Kto z nas w dzieciństwie nie chciał się zabawić w detektywa?
7 rozdziałów, 7 dni tygodnia, ciągle pada deszcz, a dzieciaki wcale się nie nudzą. Z godziny na godzinę afera rozkręca się coraz bardziej.
Po przeczytaniu człowiek zaczyna rozglądać się wokół siebie, czy przypadkiem coś podobnego nie dzieje się w sąsiedztwie.

joana_and_her_books | 2014-10-16

Wspaniała historia, o przeżyciu jakiej marzy każde dziecko. Opowieść o przyjaźni, odwadze, ale przede wszystkim o Przygodzie. Tak, Przygodzie przez duże "P". Książka charakteryzuje się wciągającą akcją, świetnym humorem i postaciami, które doskonale oddają rozterki i problemy każdej młodej osoby.

Książka znalazła się w moich zbiorach przez przypadek, wygrzebana w jednym z antykwariatów, ale od razu znalazła miejsce w moim sercu i rozpoczęła moją wieloletnią przygodę z młodzieżowymi powieściami detektywistycznymi. Czytałam ją kilkakrotnie i chociaż teraz jestem już dwa razy starsza niż wtedy, gdy sięgnęłam po nią po raz pierwszy, to wciąż na mojej buzi pojawia się uśmiech zadowolenia na myśl o piątce młodych bohaterów.

Jedna z wielu lektur mojego dzieciństwa. Broszkiewicz opisał przygody grupy przyjaciół spędzających wakacje na wsi i nudzących się niemiłosiernie w czasie deszczowego tygodnia. Ciekawscy bohaterowie postanawiają rozwikłać pewną tajemnicę.

ZapomnianaBiblioteka | 2013-11-23
Przeczytana: sierpień 2013

Dawno temu za górami, za lasami, gdzieś na Podkarpaciu istniały wioski, w których gospodarstwa domowe nie miały dostępu do internetu a mieszkańcy nie posiadali komputerów. Na tronie KC PZPR zasiadał towarzysz Wiesław, telewizja dopiero raczkowała, łącznikami ze światem były radio i gazeta kupiona w odległym o kilka kilometrów sklepie GS.[1] Ludzie nucili pod nosem przeboje Skaldów, Trubadurów i Alibabek. Dla dzisiejszych nastolatków brzmi to jak bajka a była to przecież połowa lat 60-tych XX wieku.

Więcej na:

niepozorna | 2014-11-28

Idealna książka na nudny, deszczowy dzień. Dosłownie.
Sięgnęłam po nią tylko i wyłącznie dlatego, że nuda roztaczała się wokół mnie i nie tylko.
Choć to był błąd, bo utwór okazał się czymś o wiele bardziej przyjemnym, niż jak go wcześniej oceniłam- lekiem na nudę.
Bo w finale nie mogłam się od niej oderwać.

ejrene | 2012-09-28

To moja ulubiona - obok "Matyldy" Roalda Dahla - lektura z dzieciństwa. Z rozrzewieniem wspominam, jak czytałam ją w wakacje i marzyłam o takich przygodach, jakie przeżywali bohaterowie!

fuzja | 2014-08-14

Jak zwykle zabawne i wciągające. Przeczytaj i sprawdź, czy uda Ci się odgadnąć, kto jest złodziejem?

Esme | 2014-08-06

Jedna z obowiązkowych lektur dla każdego dziecka, którego rodzice nie wychowują w duchu internetu, smartfonu i nowoczesnych technologii, a zamiłowania do tajemnic, przygód i po prostu... bycia dzieckiem.

qwer17 | 2012-12-11

Czytałam z zapartym tchem juz dość dawno ale mile ją wspominam ;)