Collins Colour Cyclopedia
83-86822-30-9
tajus

Prawie wszystkie podstawowe informacje. Od starożytności do CD ROM-ów. Podręczna miniencyklopedia to ułożone w najbardziej przejrzysty sposób zestawienie faktów, dat, objaśnień.

źródło opisu: okładka

Jarosław Wiśniewski | 2016-05-15

Bardzo ciekawa, znakomicie wydana książka. Można ją kartkować i czytać wielokrotnie. Zawiera mnóstwo informacji.
Książkę rozpoczyna wstęp i kończy indeks. Pomiędzy tymi elementami zawarte są fakty i informacje ukazane w pięciu częściach głównych. Części te to: świat (z rozdziałami: Ziemia, mapa, pogoda, środowisko, ludność świata, religie), państwa świata (z rozdziałami: ludność i bogactwo, państwa i terytoria zależne), historia (z jednym rozdziałem o tym samym tytule), nauka (z rozdziałami: Wszechświat, matematyka, fizyka, chemia, biologia, człowiek, wynalazki, jak to działa) oraz sztuka (z rozdziałami: chronologia, architektura, muzyka). Książka zawiera wiele rysunków, tabel, map poglądowych i schematów.
Podstawowe informacje z różnych dziedzin skupione zostały w jednej książce o małym, kieszonkowym wręcz formacie. Książka jest mała, jeśli chodzi o długość i szerokość, lecz gruba i wypełniona po brzegi rozmaitymi treściami o przeróżnych zagadnieniach. Pomysł i wykonanie zasługuje...

Kropka27 | 2016-04-26
kopecjusz | 2013-11-22