Martynka poznaje ptaki

Tłumaczenie: Wanda Chotomska
Cykl: Martynka
Wydawnictwo: Publicat
Martine en classe de découverte

Zabawne i pouczające przygody sympatycznej dziewczynki wzruszają i bawią jej rówieśniczki na całym świecie. Pełne uroku, przyciągające uwagę ilustracje oraz dowcipny tekst tworzą niepowtarzalny, ciepły nastrój. W każdej książeczce - jedno opowiadanie, w którym Martynka wraz z przyjaciółmi poznaje świat i uczy się nowych rzeczy.

źródło opisu: http://literacki24.pl

źródło okładki: http://literacki24.pl

Kiti | 2013-08-19

Marcel Marlier, Gilbert Delahaye to autorzy wspaniałej serii o Martynce, która jest na polskim rynku już od kilkunastu lat.

Tym razem Martynka wraz z klasą wybrała się na wycieczkę, gdzie miała poznać różne rodzaje ptaków. Jeden kolega się spóźnił, jednak zdążył na czas. Następnie się zagubił, gdyż szukał czegoś. Dla kogo i po co? Jak skończyła się ta historia?

W środę, jak co 2 tygodnie wyruszyłam do miasta, aby kupić kolejny egzemplarz o Martynce. Zawsze jest dla mnie zaskoczeniem, o czym tym razem będę miała okazję przeczytać. Tylko raz się zawiodłam podczas czytania o balecie. Oprócz tego książeczki z tej serii bardzo mi się podobają.

Gdy zobaczyłam tytuł liczyłam, że w środku będzie opowieść o jakichś wróblach, czy srokach, naszych polskich ptakach. Trochę się zawiodłam, gdyż w środku opisane są przeważnie zagraniczne gatunki, których nazwę nawet niekiedy jest trudno przeczytać. Uważam, że lepiej byłoby, gdyby dziecko poznawało polskie zwierzęta, które można spotkać na co...

julka | 2015-05-02

Klasowe wycieczki mają to do siebie,że mimo powierzchownego nieudania są jednak udane,sami zobaczcie jaką wycieczkę miała Martynka.

Sandra | 2014-02-26

To moja pierwsza przeczytana książka o Martynce. Książka posiada piękne ilustracje, które zachęcają do czytania.

martynal11 | 2016-09-19
Justyna | 2016-01-17