Dom chińskiego mędrca

Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
83-06-02799-X
eseje o literaturze
Róża_Bzowa

Wybór esejów napisanych w ciągu minionych dwudziestu lat. Część z nich była już publikowana na łamach prasy, część ukazuje się po raz pierwszy. Motywem przewodnim książki jest historia samotności pokazywana z perspektywy miejsc, w których poszukują schronienia mistycy, artyści, filozofowie. Autor zajmuje się kolejno: pustelnią mędrca, Biblioteką, jaskinią Zaratustry, pracownią artysty. Poszczególne eseje dotyczą m. in. twórczości Dostojewskiego, Blake`a, Nietzschego, Verne`a, Conrada.

źródło opisu: http://dedalus.pl

źródło okładki: http://dedalus.pl