Kraj modernistycznego cierpienia

Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
5 (5 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
83-06-00559-X
Olga

Książka o tragicznych losach pisarzy, a zwłaszcza pisarek Młodej Polski. Na podstawie nie znanych dotychczas w wielu przypadkach źródeł (listy, pamiętniki) autorka przypomina splątane losy całego pokolenia artystycznego z przełomu XIX i XX wieku. Ponura "przybyszewszczyzna" w wielu biografiach kończąca się nieraz samobójstwem, otrzymuje nowe oświetlenie.

źródło opisu: http://www.antykwariatnws.pl/oferta-89-11175-kraj_...(?)

Arturion | 2016-07-06

Zbiór kilku sziców o kilku postaciach okresu Młodej Polski. W sumie mało odkrywczy. A jednak oceniam go wysoko. Z tej właśnie książki dowiedziałem się o losach Marii Komornickiej i Stanisława Licińskiego, pisarzy, o których warto pamiętać. Zwłaszcza Liciński, choć napisał tak mało, wniósł do prozy tego tego okresu nowy ton. Poza tym o ludziach zawsze się dobrze czyta :-)

Amused | 2014-08-04
Na półkach: Przeczytane, Nie-piękna