Miki Mol i kolczaki

Cykl: Przygody Miki Mola (tom 3)
Wydawnictwo: Videograf II
8 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
mól książkowy
Róża_Bzowa

Trzecia część serii o przygodach Miki Mola i jego przyjaciół nosi tytuł "Miki Mol i kolczaki". Mole książkowe co jakiś czas muszą opuszczać bezpieczne półki biblioteki w Filobiblonii, by stawić czoła swym przeciwnikom.Tym razem chodzi o słynny filobibloński Ogród Botaniczny, który jest narażony na wielkie niebezpieczeństwo. Szalony konstruktor, inżynier Bombolid, chce go zabetonować i uruchomić tu produkcję niebezpiecznych robotów z drutu kolczastego, tak zwanych kolczaków. Przy ich pomocy zamierza przejąć władzę w Filobiblonii. Pomagają mu w tym dwaj uciekinierzy z więzienia - dyrektor Ambaras i wilk Arcykąsek, którzy chcą wyrównać stare porachunki z molami książkowymi. Gorliwie przystępują do niszczenia egzotycznych roślin, ogrodu wodnego, ścieżek i klombów. Przy okazji natrafiają na szczątki niezwykle rzadkiego dinozaura, ale na rozkaz inżyniera Bombolida próbują ukryć znalezisko. Na szczęście Bombolid popełnia błąd, niszcząc jedną z książek o dinozaurach w miejscowej bibliotece. To wzmaga czujność Miki Mola i jego przyjaciół. Wraz z Grażynką, nowym dyrektorem ogrodu i jego córką starają się pokrzyżować plany złoczyńców.
Richard A. Antonius - Polak mieszkający w Szwecji -jest ilustratorem, reżyserem i scenarzystą filmów animowanych. Napisał też trylogię fantasy „QANARIA - Opowieść o 8-mej Wyspie", w której wykorzystuje stworzony przez siebie międzynarodowy język Atlango.

źródło opisu: http://literacki24.pl

źródło okładki: http://literacki24.pl