Życie symboliczne

Tłumaczenie: Robert Reszke
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Dzieła / Carl Gustav Jung". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: KR
Das symbolische Leben
Anna

Dla człowieka decydujące jest pytanie: czy odnosisz się do tego co nieskończone, czy nie? To jest kryterium ludzkiego życia. Jedynie wtedy gdy wiem, że to, co bezgraniczne, stanowi o istocie, nie przywiązuję wagi do błahostek, rzeczy nieważnych. Poczucie tego, co bezgraniczne, osiągnę jednak dopiero wtedy, gdy sam skrajnie się ograniczę. Największe ograniczenie człowieka to Jaźń. Jaźń wyraża się w przeżyciu "jestem tylko tym!". Tylko ta świadomość skrajnego ograniczenia w Jaźni wiąże mnie z bezgraniczną nieświadomością. W epoce nastawionej wyłącznie na poszerzenie przestrzeni życiowej i pomnażanie racjonalnej wiedzy... uświadomienie sobie własnej specyficzności i własnych ograniczeń stanowi największe wyzwanie.

źródło opisu: Wydawnictwo KR, 2007

źródło okładki: scan