Czarne wzgórza

Black Hills
978-83-247-1782-8
miłość, sensacja
Joanna

W malowniczej Dakocie Południowej, pośród gór i dzikich zwierząt, rozgrywa się akcja tej pięknej powieści. Wychowana na farmie Lil poznaje Coopa, nowojorskiego chłopca, będącego na wakacjach. Nigdy nie zapomną pierwszego uczucia, lecz gdy spotkają się po latach, będą już innymi ludźmi. Lil, obrończyni zwierząt, prowadzi rezerwat. Coop, detektyw, wraca na farmę dziadków, by zacząć nowe życie....

Lil, obrończyni zwierząt, prowadzi rezerwat. Coop, detektyw, wraca na farmę dziadków, by zacząć nowe życie. Oboje nie zamierzają ulegać dawnym sentymentom. Tymczasem w rezerwacie zaczynają dziać się dziwne rzeczy: po serii niewyjaśnionych zabójstw ktoś zaczyna prześladować Lil... Tylko Nora Roberts potrafi tak połączyć romantyczną opowieść o miłości z suspensem.

źródło opisu: www.swiatksiazki.pl

źródło okładki: www.swiatksiazki.pl

OSTATNIA RECENZJA W TYM ROKU! 100 KSIĄŻEK W ROKU 2015 ZOSTAŁO PRZECZYTANE W 365 DNI! BARDZO WAM WSZYSTKIM DZIĘKUJĘ ZA TEN ROK I MAM NADZIEJĘ, ŻE NASTĘPNY BĘDZIE JESZCZE LEPSZY! W TAKIM RAZIE „ZACZYTANEGO ROKU 2016”!

Zakończyłam ten rok lekką, słodką, przyjemną i romantyczną książką Nory Roberts, która jak zawsze trzyma się jednego schematu... po 10 stronach wiesz, co będzie się działo na zakończenie, kto będzie z kim itp. Jednakże czasem trzeba wziąć głęboki oddech i odprężyć się...

Lil i Coop – główni bohaterowie, których poznajemy w wieku dziecięcym, gdy chłopak przyjeżdża pierwszy raz do dziadków na wakacje. Lil, zwykła dziewczyna ze wsi, okazuje się nie być wcale takim złym towarzystwem i ich znajomość trwa lata, aż do ich pierwszego związku. Młodzieńcza miłość, hormony i w końcu rozstanie.
Po latach Cooper próbuje znowu wpaść w łaski dziewczyny, a podczas jego zalotów za ich plecami ciągle czai się morderca, który zrobi wszystko, aby zaburzyć porządek. Tylko dlaczego?
Lil...

Rewelacyjna, dosłownie! Książkę czyta się jednym tchem. Opisy akcji są ciekawe, nie przytłaczają nas. :)

Historia odrodzonej, młodzieńczej miłości Lil i Coopa. :) Bohaterowie Ci zbliżają się już do siebie w dzieciństwie i w młodzieńczych latach. Nastają lata rozłąki - nie są już tymi samymi ludźmi.
Lil spełniła swoje największe marzenie, Coop przez tragiczne zdarzenia zostaje zmuszony do przybycia na farmę dziadków.
Gdy tych dwoje spotyka się, na nowo odradza się uczucie mimo tego, że tak bardzo oboje starają się nie wracać do przeszłości.
Jednak gdy Lil staje się celem seryjnego mordercy, Coop postanawia wrócić do pracy detektywa i zająć się tą sprawą, by ochronić ukochaną.

Cudowna książka, która łączy w sobie kryminał, romans i przygodę! :) Polecam, na pewno nie zmarnujecie czasu nad tą książką :)

basik | 2016-05-23

"Czarne wzgórze" naprawdę warto przeczytać.
Jak to często u Nory bywa oni poznają się jako dzieci, jako nastolatkowie przeżywają pierwszą miłość, a potem ich drogi się rozchodzą.
On zostaje policjantem, potem zakłada własną firmę detektywistyczną,ona staje się obrońcą zwierząt i zakłada rezerwat .
Spotykają się ponownie po 12 latach, gdy on przyjeżdża na farmę, by pomóc dziadkom. Początkowo ona stara się go unikać, ale w rezerwacie zaczynają się dziać różne niepokojące rzeczy.
Ktoś zaczyna ją prześladować, giną ludzie . Wtedy Coop wkracza do akcji , stara się ją chronić , pomagać i tak znowu odradza się ich miłość.
Książka prawie cały czas trzyma w napięciu, ciągle coś się dzieje aż do samego dramatycznego końca. Świetna i wciągająca lektura.

Ania C | 2015-05-10

Ksiazke oceniam na plus.
Przedstawiona przez autorke historia milosna w swej prostocie jest nadzwyczaj ujmujaca, ciekawa.
Watek kryminalny rowniez nakreslony precyzyjnie, aczkolwiek mam zal do autorki, ktora ujawnila sprawce zbrodni wszelakich juz w polowie powiesci.
Fakt ten gleboko mnie rozczarowal. Historia, jak to zawsze bywa w powiesciach Pani Roberts, konczy sie szczesliwie, wiec po przeczytaniu polowy lektury nie widzialam wiekszego sensu kontynuowania pismidla, chyba ze, ze wzgledu na watek romantyczny.
Ksiazka obszerna- ponad 600 stron...
Lubie 'grube' utwory, gdyz zawsze zapowiadaja moc szczegolow i szczegolikow, ktore pieknie nakreslaja tlo zaistnialych wydarzen.
W tym przypadku objetosc nie do konca poszla w jakosc.
Ksiazka dobra, oceny w recenzjach moim zdaniem nieco zawyzone.

izabela81 | 2014-09-10
Na półkach: 2014 rok, Przeczytane
Przeczytana: 10 września 2014

Książka podzielona została na trzy bardzo wymowne części: Serce, Głowę i Ducha, które idealnie pasują do treści każdej z historii. Autorka w umiejętny sposób połączyła wątek romantyczny z sensacyjnym. Wątek kryminalny został przedstawiony w ciekawy sposób, dzięki czemu poczujemy dreszczyk emocji i szczyptę zagrożenia. Pojawia się niebezpieczeństwo, walka z czasem, zmagania z samym sobą i niespodziankami od losu, jak i utracona miłość i walka o jej odrodzenie. Z książki można dowiedzieć się wielu cennych informacji o świecie drapieżników. Bardzo ładnie zostały przedstawione zapierające dech w piersi opisy przyrody Dakoty Południowej.

Doomisia | 2014-02-13
Przeczytana: styczeń 2014

Nowy Jork to dla Coopera miejsce, gdzie się wychował. Los jednak zmusza go do krótkich wakacji u dziadków, których nie zna. Wieś? Farma? Dla nowojorskiego, jedenastoletniego chłopca, to chyba najgorsza z możliwych opcji. Nie ma telewizora, ani własnych kolegów- co tam będzie robił? Wkrótce poznaje Lil- córkę znajomych dziadków, dla której góry, dzikie zwierzęta i wieś to wszystko co zna i kocha.
Więź między nimi zacieśnia, się a symbolem ich spotkania staje się puma. Cooper jednak wyjeżdża. Po latach, wraca do Dakoty Południowej, i zastaje tam szaleńca czyhającego na życie Lilian. Jako były policjant, stawia sobie za cel ochronę dziewczyny. Poza tym młodzieńcze uczucie, które ich połączyło, chyba jeszcze nie wygasło. Jednak czego szaleniec, może chcieć od Lil? A może chce ją zabić ze względu na rezerwat, który ona prowadzi?

Książka podzielona jest na trzy części- dzieciństwa, czasów studenckich, oraz życia dorosłego.
Dwie pierwsze części pozwalają nam poznać oboje bohaterów z...

mroźny_poranek | 2014-04-15
Przeczytana: 14 kwietnia 2014

Bardzo ciekawa książka, z ciekawą fabułą, która opisuje młodzieńcze jak i dorosłe już lata Lil i Coopera.
Głównym wątkiem - oprócz tego z rozterkami sercowymi - jest wątek kryminalny z psychopatycznym prześladowcą bohaterki.
Nie pominę także, w jak piękny i interesujący sposób Nora Roberts opisała życie i krajobrazy Dakoty Południowej, a także życie i zwyczaje zwierząt, w szczególności pum.
Książka naprawdę wciągająca.
Jak dla mnie zdecydowany plus.

annadominikaa | 2014-06-07
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 07 czerwca 2014

Książka pt. "Czarne wzgórza" to moje pierwsze spotkanie z twórczością Nory Roberts. Słyszałam wiele skrajnych opinii o jej książkach, ale ponieważ staram się wyrabiać sobie własne opinie na dany temat postanowiłam przeczytać jedną z jej książek. Autorka wiąże dwa uwielbiane przez kobiety wątki: miłosny i kryminalny. Niestety żaden z nich nie zrobił na mnie wrażenia... Książka od połowy bardzo mnie męczyła, akcja ciągnęła się w nieskończoność. Niecierpliwie odliczałam strony do końca. Nie pozostawiam niedokończonych książek, dlatego przebrnęłam najszybciej jak się dało przez ostatnie 150 stron.
Na pewno jest duża grupa kobiet, która odnajduje w twórczości Nory Roberts to, czego oczekuje od książki. Moim zdaniem jest to jednak mało ambitna książka. Brakuje w niej akcji, napięcia. Autorka za bardzo skupia się na odczuciach i przemyśleniach poszczególnych bohaterów, powtarza te same wątki, co mnie osobiście bardzo zmęczyło i znudziło.

mala5317 | 2014-06-23
Przeczytana: 23 czerwca 2014

Jeżeli ktoś śledzi moje wpisy, wie że nie jest to moja pierwsza książka tej autorki w ostatnim czasie. Mogę powiedzieć, że znam jej sposób pisania, kreacji bohaterów i samej historii. Wiem, że każda jej książka dopracowana jest do najdrobniejszych szczegółów, które wzbogacają całą fabułę. Wszystko do siebie w nich pasuje, a czytelnik podczas lektury, ma wrażenie że autorem był ekspert w danym temacie. To jest jej zdecydowany atut. I gdybym sięgała do jej twórczości po raz pierwszy napisałabym, że jest to pozycja naprawdę dobra. Nie spotkałam jeszcze takiej, która nie byłaby poprawna. W każdej znaleźć można ciekawy temat, któremu jest poświęcona książka.

Ale znam już kilka jej książek i wiem, że czytałam lepsze, bardziej wciągające. Te wszystkie książki się powielają. Zmienia się historia, bohaterowie, ale schemat całej kreacji pozostaje taki sam. Po trzeciej książce w tym miesiącu jej autorstwa, ta wydaje się niestety nudnawa. Bohaterowie, jak to w romansie. Dobrze wykreowani,...

kasandra_85 | 2012-05-22
Przeczytana: maj 2012