Mateusz Sitko

Niniejsza publikacja poświęcona jest złożonym zagadnieniom dotyczącym fundamentalistycznego terroryzmu islamskiego jako zagrożenia dla bezpieczeństwa światowego. Oprócz wyjaśnienia pojęcia terroryzmu, jego dogłębnej genezy i historii, są tu przedstawione najważniejsze prawne i fizyczne metody zwalczania tego zjawiska. Książka zawiera również dokładny opis islamskich organizacji terrorystycznych z różnych rejonów świata, ich psychologii, struktur i metod działania. Książka zawiera: TERRORYZM I ISLAM? Pojecie terroryzmu, Historia terroryzmu, Zjawisko terroryzmu islamskiego; ISLAMSKIE ORGANIZACJE TERRORYSTYCZNE W RÓŻNYCH REGIONACH ŚWIATA ? Bliski Wschód, Azja Środkowa i Południowo-Wschodnia, Afryka i Ameryka Północna; PSYCHOLOGIA, STRUKTURA I METODY DZIAŁANIA ISLAMSKICH ORGANIZACJI TERRORYSTYCZNYCH ? Psychologia terroryzmu islamskiego, Struktura i metody działania islamskich terrorystów; PRZECIWDZIAŁANIE TERRORYZMOWI ISLAMSKIEMU ? Uregulowania prawne dotyczące zwalczania terroryzmu, Metody zapobiegania i walki z terroryzmem islamskim.

źródło opisu: http://www.albertus.pl/ksiazka-terroryzm-islamski-duda-dominik-130293/

źródło okładki: http://www.albertus.pl/ksiazka-terroryzm-islamski-duda-dominik-130293/

Maciej Skuczyński | 2012-10-14

Aż się przykro robi, kiedy to się czyta. Mnóstwo błędów merytorycznych i stronniczość świecą po oczach. Do tego styl pisania na poziomie pracy domowej w liceum.

Autor nie ma pojęcia ani o islamie, ani o terroryzmie, a tylko poskładał sobie różne dostępne informacje.

kasiaa1602 | 2013-06-05
Przeczytana: sierpień 2012