Sztuka reżyserii

Seria: Panorama Sztuki
Wydawnictwo: Wydawnictwa Artystyczne i Filmowe
832210149X

"Sztuka reżyserii to sztuka wykorzystywania przypadków. To nie zawód, ale stan. Reżyserem się bywa, tak jak bywa się zakochanym. Ilość możliwych odcieni jest niezliczona" Louis Jouvet Ten krótki cytat z początku książki, to wspaniały do niej wstęp. W lekturze tej można znaleźć humorystyczny i szczery opis podstawowych zagadnień dotyczących reżyserii w teatrze i filmie. Autor przedstawia go na...

Ten krótki cytat z początku książki, to wspaniały do niej wstęp. W lekturze tej można znaleźć humorystyczny i szczery opis podstawowych zagadnień dotyczących reżyserii w teatrze i filmie. Autor przedstawia go na podstawie własnych doświadczeń, co nadaje dziełu barwności i osobistego klimatu. W rozległych opisach zawiera wiele własnych przemyśleń i obserwacji, pokazując przy okazji historię i rozwój zawodu reżysera.

Karmelek | 2015-05-21
Na półkach: 2015, Studia, Przeczytane
Przeczytana: luty 2015

To wydanie ma chorobliwie małe literki, że oczy bolą.
Owszem, prezentuje wiedzę, ale w takiej formie, że zdążyłam przysnąć kilka razy, zanim przebrnęłam do końca.

| 2011-05-24
Przeczytana: maj 2010

Książka naprawdę bardzo ciekawa, do przeczytania nie tylko dla osób, które interesują się teatrem, czy filmem. Pozwala pogłębić własne odczucia związane z otaczającą nas, kreowaną rzeczywistością, poruszyć sposobem myślenia.
Autor pisze wiele od siebie, własnych doświadczeń, przemyśleń i odczuć. Dzięki czemu czyta się łatwo i prosto, a następne kartki same mkną między palcami. Wszystko połączone w spójną całość, porusza wiele wątków i poszerza horyzonty.
Trudno o niej napisać coś konkretnego, bo można po niej wynieść wiele różnorakich odczuć i spostrzeżeń związanych ze światem teatralnym.
Warta do przeczytania na przykład na wakacje, lub wieczory bez komputera.

Laerd | 2016-06-15
madamabutterfly | 2016-02-16