Z każdym nowym dniem

Okładka książki Z każdym nowym dniem Lauren Brooke
Okładka książki Z każdym nowym dniem
Lauren Brooke Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Heartland (tom 9) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Heartland (tom 9)
Heartland. Every New Day
Wydawnictwo Dolnośląskie
2009-01-01
2009-01-01
Donata Olejnik
konie

To kolejne spotkanie z bohaterami serii Heartland. Problemy koni przeplatają się tu z problemami ludźmi. Tym razem do schroniska trafia koń Mefisto. Czy i jemu uda się pomóc?

Z każdym nowym dniem to dziewiąty tom serii Heartland.
W tej części Amy jedzie w góry Appalachy, by odnaleźć tam człowieka, który pożyczył jej mamie książkę. Człowiek ten również prowadzi terapię poszkodowanych psychicznie koni. Amy jest zachwycona sposobem w jaki dogaduje się z koniem. Gdy pojawia się Mefisto, koń który boi się skakać, nie wie jak sobie z nim poradzić. Wybiera rozwiązanie, w którym popiera ją tylko jedna osoba.
Ta część jest jak na razie według mnie najlepsza. Miała też w sobie przesłania, które są bardzo wartościowe jeśli chodzi o psychikę.
Super rozrywka, idealna na wieczór.
9,5/10

Z każdym nowym dniem to dziewiąty tom serii Heartland.

Znany na całym świecie cykl Heartland opowiada o schronisku dla koni wtulonym między wzgórza Wirginii, które jest przytuliskiem nie tylko dla zwierząt. Leczy się tu blizny przeszłości, jakie noszą źle traktowane konie. Także ludzie przebywający w Heartlandzie znajdują tu ukojenie i siłę do pokonywania życiowych przeciwności.

Rewelacyjna książka. Autorka wspaniale poprowadziła fabułę. W tym tomie daje sporo do myślenia. Warto, aby przeczytali ją nastolatkowie i w inny sposób spojrzeli na życie.

Amy tym razem musi zmierzyć się z pracą z koniem bojącym się przeszkód. Niestety, nie wychodzi jej to zbyt dobrze. Postanawia więc wyjechać wraz z nim do stajni dawnego przyjaciela mamy - Hutena. Dopada tam ją jednak tęsknota a domem. Jest też sfrustrowana tym, że nic nie dzieje się zgodnie z jej oczekiwaniami - koń nie robi postępów, nikt nie udziela jej konkretnych porad na które liczy... Czy będzie to dla Amy lekcja pokory? Czego nauczy ją wizyta w ważnym dla jej mamy miejscu? Przekonajcie się sami!

Seria Heartlandu piękna i głównej bohaterki Amy...Zachwycona jestem tą książką przeczytałam bardzo chętnie, urocza,przecudna naprawdę!!!

Moja ulubiona książka z tej serii, jedyna którą zachowałam.
Pomaga mi zrozumieć, że czasem w drodze do celu za bardzo się spieszymy, a tymczasem droga to codzienność...
Naprawdę warta przeczytania.

Moja ulubiona książka z tej serii, jedyna którą zachowałam.
Naprawdę warta przeczytania.

Świetna seria ;) Polecam

Świetna seria ;) Polecam

Uwielbiam wszystkie książki z tej serii! A Lauren Brooke jest według mnie świetną pisarką!

Tak jak każdy Heartland,i ten wciągnął mnie tak,że nie mogłam się od niego oderwać mimo,że uważam go za najsłabszą część z tych,które dotąd przeczytałam to i tak bardzo polecam ;)

• Heartland
  • Konie