Opowieści amerykańskie

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Ameryka, opowieści, reportaż, USA
literatura faktu
gall21

W reporterskiej podróży Pawła Smoleńskiego po Stanach Zjednoczonych najważniejsze były rozmowy: z farmerami, z kierowcami potężnych ciężarówek, strażnikami pilnującymi granicy z Meksykiem, uczestnikami rodeo, mormonami, homoseksualistami spod tęczowej flagi, orędownikami Indian i Murzynów oraz wieloma innymi. Wrażliwe ucho i sprawne pióro pozwoliły autorowi uchwycić cząstkę prawdy o tym nadzwyczaj różnorodnym kraju.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl

źródło okładki: http://www.proszynski.pl

ArtP | 2016-01-05
Przeczytana: 05 stycznia 2016

rzuciłem po 30 stronach,,nie moja bajka, nie mój styl, jakieś to wulgarne, prostackie, jałowe i napisane bez żadnego warsztatu.

Magda | 2013-12-28
Na półkach: Przeczytane, 2013, Reportaż
Przeczytana: 28 grudnia 2013

Wytrzymałam tylko 30 stron. Przeciętni bohaterowie, literatura drogi i nuda. Taką książkę (a przynajmniej to co na tych 30 stronach) to ja moge napisać spacerując po moim mieście, będzie to tak samo nudne.

peeeter | 2016-09-20
Przeczytana: 20 września 2016

Ot, taka lektura do poczytania z doskoku. Autor skupia się bardziej na historiach spotkanych w drodze ludzi, brak jednak jakichkolwiek głębszych dociekań, chociaż było to jak najbardziej możliwe, nawet w tak małej objętościowo książeczce. Jeśli ktoś szuka opisów odwiedzanych miejsc - rozczaruje się. Mi to jednak odpowiadało.

degrengolada | 2017-11-11
tibulla | 2016-12-28