Polska wyprawa na księżyc

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
7 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
podróże, góry
gall21

Joanna i Andrzej Gwiazdowie w chodzeniu po Tatrach, górach Rumunii, Bułgarii i Hiszpanii szukali ucieczki od ponurej rzeczywistości Polski gomułkowskiej i gierkowskiej. Nawet bowiem Karpaty Południowe, choć nieodległe, kryły w sobie nieco egzotyki: nigdy nie było wiadomo, co pokaże się za najbliższym zakrętem (pojazd księżycowy, osioł czy stado lam). Zaangażowanie w działalność opozycyjną pociągnęło za sobą zakaz opuszczania kraju. Wtedy obiecali sobie wojować z systemem tak długo, aż każdy będzie mógł swobodnie wyjeżdżać. Dotrzymawszy przyrzeczenia, wrócili do swojego hobby, by wędrować po Górach Skalistych, Skandynawskich, Alpach i Pirenejach. Umieli znajdować w tym przyjemność jak mało kto.

źródło opisu: www.proszynski.pl

źródło okładki: www.proszynski.pl

sqpiq | 2013-10-12
Przeczytana: listopad 2013

Świetny przepis na życie. Mimo, że krótka to świetnie się ją czytało.

fiurka85 | 2016-04-25
Przeczytana: 2008 rok