Boy and Going Solo

Wydawnictwo: Puffin Books
978-0-141-32277-3
angielski
Agnieszek

Dwie powieści autobiograficzne w jednym tomie. Boy to książka przedstawiająca dzieciństwo i młodość pisarza (lata 1922-36). Zamieszczone w niej wspomnienia stały się inspiracją dla niektórych znanych opowieści Dahla dla dzieci. Znaleźć tam też można sielskie sceny z Norwegii skonfrontowane z doświadczeniem nauki w brytyjskich szkołach różnych szczebli. Going Solo (obejmuje lata 1938-41)to...

Dwie powieści autobiograficzne w jednym tomie.
Going Solo (obejmuje lata 1938-41)to dzieje pracy pisarza w koncernie Shell w Afryce, a po wybuchu wojny - walce w oddziałach RAF.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://ecx.images-amazon.com/images/I/51QXrqyytAL._SS500_.jpg

Agnieszek | 2011-02-27
Przeczytana: 2010 rok

Polecam lekturę osobom ceniącym podróże i twórczość pisarza, a także nauczycielom :)

Obydwie części dostarczają wielu wrażeń: Boy wzrusza, gdy towarzyszymy rosnącemu w sporej gromadce rodzeństwa Roaldowi, jego matce, doświadczonej przez los a nietracącej ducha, doświadczeniom szkolnym chłopca często okrutnie traktowanemu przez nauczycieli.

Going Solo to spojrzenie młodego, acz już dojrzałego mężczyzny, bliskiego przyrodzie i ciekawego obyczajów tubylców, na porządek panujący w Afryce. Wybuch wojny i służbę ojczyźnie traktuje jako wyzwanie i obowiązek, lecz przeżycia wywołują sporo gorzkich myśli.

Pozycja ciekawa, wzruszająca, chwaląca dyskretnie potęgę rodzinnych więzi.

Osoba o średniozaawansowanej znajomości języka angielskiego nie powinna mieć problemów z lekturą. Niestety, żadnej z tych pozycji nie przetłumaczono, a szkoda.

Gugis | 2016-12-02
Przeczytana: 02 grudnia 2016