Młody wygnaniec

Agnieszka

źródło okładki: materiały wydawnictwa

| 2016-07-11
Przeczytana: 09 lipca 2016

"Młody Wygnaniec" Zaleskiej został przeznaczony dla młodych odbiorców lecz niewątpliwie spodobałby się i starszym czytelnikom.

Na początku książki poznajemy myśliwego, którego zwą Serce Prawe. Napotyka on na swej drodze szesnastoletniego Murzyna Cezara, którego gonią właściciele (Wattson i jego syn Jan). Serce Prawe odkupuje go, ale nie posiadając wystarczającej ilości skór obiecuje donieść je po kilku dniach. Tak też się dzieje, ale na miejscu dawnej osady napotyka osmolone zgliszcza. Rozpoczyna się pościg za Pawnisami, którzy uprowadzili starego sługę Tobiasz i szesnastoletnią córkę skwatera Ellę. W między czasie obserwujemy losy ojca i Jana. Pozostałych synów Wattsona- piętnastoletniego Bena i o rok młodszego Dicka. Meksykanina, który udał się do puszczy z kilku dziesiętnym oddziałem ludzi w poszukiwaniu swojego wygnanego przed ośmiu laty syna. Losy wszystkich bohaterów splatają się na sam koniec.

Jednakże zamiarem pani Zaleskiej nie było opowiedzenie (nie jest to pierwsze...

Marianus | 2015-01-06

Bardzo dobra książka przygodowa. Niesamowicie wciąga i inspiruje do podróży. Polecam !

gmwojcik | 2018-06-07
Justyna | 2017-07-12