Watykan bez tajemnic i ciekawostki o papieżach: skarbnica anegdot

Tłumaczenie: Martyna Kulikowska
Wydawnictwo: Wydawnictwo Księży Werbistów VERBINUM
Incredible book of Vatican facts and Papal curiosities : a treasury of trivia
83-7192-073-3
Watykan, papiestwo, ciekawostki
religia
Michał

Tylko 60 minut wystarczy, aby obejść dookoła granice państwa watykańskiego. Codziennie do Watykanu przychodzi około 360 kg listów. Najbardziej zdobionym skarbem papieskim jest tiara w kształcie ula z 529 diamentami. To tylko kilka z wielu ciekawostek dotyczących państwa papieskiego, jakie można znaleźć w książce Nino Lo Bello. Znajdują się w niej rozdziały m.in. o gazecie i bibliotece watykańskiej, letniej rezydencji papieskiej, sprawie Galileusza, o tym jak 'powstaje' święty, o egzorcyzmach, o siostrze Pasqualinie, zwanej Papieżycą, o Gwardii Szwajcarskiej i in.

źródło opisu: http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,6294

źródło okładki: http://www.racjonalista.pl/ks.php/k,57