Lustro świata : nowa historia sztuki

Tłumaczenie: Ewa Gorządek
Wydawnictwo: Arkady
Mirror of the World
978-83-213-4602-1
sztuka, historia
sztuka
Gosia

Czym jest sztuka i jakie były jej początki? Dlaczego ją tworzymy i czemu ulega zmianom? Co wspólnego mają ze sobą starożytny chiński obraz na zwoju jedwabiu i zdjęcie wykonane przez paparazziego? To tylko trzy z wielu pytań stawianych przez autora w nowej historii sztuki skrojonej na miarę XXI wieku. Kreśli on szeroką panoramę artystyczną od prehistorycznych kamiennych rzeźb po współczesne media, omawia i ilustruje setki dzieł sztuki. Dzięki ogromnej wiedzy i umiejętności barwnego opisu z łatwością scala rozmaite wątki w klarowną i frapującą opowieść.

źródło opisu: nota wydawcy

źródło okładki: www.stereo.pl