W szkole Dmowskiego : szkice i wspomnienia

Wydawnictwo: Exter
838602951X

Pierwsze krajowe wydanie wspomnień najwybitniejszego od śmierci Romana Dmowskiego przywódcy ruchu narodowego, a przez wiele lat jego osobistego sekretarza. Nie są to jednak tylko wspomnienia, to także próba przybliżenia wydarzeń z życia tego największego polityka polskiego XX wieku, które zaważyły na losach Polski. Przez strony książki przewijają się wybitni polscy pisarze, wielcy politycy zachodnich mocarstw i odradzającej się Polski, widzimy Dmowskiego w oczach dziennikarzy i współpracowników. Bielecki przybliża nieco tego polityka i człowieka, który tyle namiętności budził i budzi zarówno wśród politycznych przeciwników, jak i osób deklarujących się jego politycznymi spadkobiercami.

źródło opisu: www.gandalf.com.pl

źródło okładki: www.gandalf.com.pl