Mieszane uczucia

Tłumaczenie: Jerzy Kopacz
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Seria z trójkątem". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: AT Hudowski & Marcisz
Mixed emotions
1-899397-07-X
góry, alpinizm, wspinaczka

Nigdy nie wiedziałem, że jestem piszącym wspinaczem, czy też wspinającym się pisarzem. Tak rozdarty straciłem mnóstwo czasu – zamiast się wspinać, pisałem; zamiast pisać, wspinałem się. Tak wiele zawdzięczam wspinaczce; od przeszło 20lat daje mi ona pasję i cel życia, a jednocześnie surowy materiał i odwagę do pisania.(…) A jednak muszę przyznać, że w odniesieniu do wspinaczki ogarniają mnie często MIESZANE UCZUCIA. Może dlatego, że tak wielu moich przyjaciół straciło w górach życie.

źródło opisu: wstęp

źródło okładki: http://www.antykwariat-filar.pl/index.php

Smiejka | 2013-01-26
Na półkach: Przeczytane, 2013, Góry
Przeczytana: 25 stycznia 2013

Mixed Emotions ( Mieszane Uczucia) przeczytałam w oryginale i od pierwszych stron zakochałam się w tej książce. To zbiór opowiadań autorstwa australijczyka Grega Child'a, jednego z najbardziej utalentowanych Himalaistów naszych czasów. Znajdziemy tutaj karty z dzieciństwa, opisy wspinaczek na najwyższe szczyty świata, smutne pożegnania z przyjaciółmi, którzy pozostali w górach najwyższych, wspomnienia o tych najlepszych z najlepszych ( całkiem niezły rozdział poświęcony Kurtyce). Mnie osobiście najbardziej poruszyło ostatnie opowiadanie zatytułowane Meeting With A Stranger ( o znalezieniu tajemniczych zwłok na zboczach Makalu) oraz wspomnienie o brytyjskim wspinaczu Donie Whillansie. Child naprawde wie jak pisać o tym co potrafi najlepiej...czyli o wspinaniu. A może pisać potrafi jeszcze lepiej? Trudno ocenić ale warto sięgnąc po Mieszane Uczucia.

kalico | 2013-12-08
Przeczytana: 01 grudnia 2013

Bardzo ciekawy cykl opowiadań. Niektóre bardzo zaskakujące.

jarecki31 | 2016-10-20
Na półkach: Góry, Przeczytane, Posiadam