Zbieg z fortu Nam Dinh

Wydawnictwo: Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej
8 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
historyczna

Pamiętnik Stefana Kubiaka jest barwną opowieścią o niezwykłych losach Polaka, który w czasie trwania pierwszej wojny indochińskiej - dostrzegając jej niesprawiedliwy charakter - przeszedł z szeregów Legii Cudzoziemskiej do Wietnamskiej Armii Ludowej, by walczyć o wolność i niepodległość Wietnamu, który stał się jego drugą ojczyzną.

źródło opisu: okładka

Sherlock Holmes | 2011-02-27
Przeczytana: 26 lipca 1998

Wspaniały opis osobistych przeżyć żołnierza Legii Cudzoziemskiej Stefana Kubiaka, który rzucony w wir walk kolonialnych w Wietnamie dostrzega prawdziwe intencje polityków francuskich wobec narodu wietnamskiego. Bardzo barwnie i interesujaco przedstawiona zaplanowana ucieczka z fortu Legii w Wietnamie, przez dżunglę, do obozu sił Vietminhu. Książka, uzupełniona przez żonę Kubiaka - Wietnamkę,(po śmierci autora) przedstawia także jej punkt spojrzenie na "egzotycznego" Polaka. Zdecydowanie polecam tę książkę, jako odskocznię od szarego życia.

| 2011-12-04
Viktor | 2016-06-02