Pasja pokoleń. 100 lat kuchni rodziny Mannów

Wydawnictwo: Muza
978-83-7495-873-8
kulinarne, przepisy
mantra

Pasja pokoleń - 100 lat kuchni rodziny Mannów to książka autorstwa Bożenny Barbary Mann. Oprócz przepisów na dania sprzed 100 lat, przekazywanych w rodzinie Mannów z pokolenia na pokolenie, znalazły się w niej te zbierane przez sama autorkę, tworzone przez nią i modyfikowane. Autorka pokazała również dorobek kulturalny i naukowy kilku przedstawicieli Mannów: Józefa Manna - światowej sławy...

Józefa Manna - światowej sławy śpiewaka operowego, Cecylii i Tadeusza Mannów - naukowców związanych z uniwersytetem w Cambridge, Kazimierza Manna - grafika i malarza, który zdobywał złote medale na wystawach międzynarodowych, Romana Manna - scenografa, współtwórcy wielu filmów fabularnych (Kanał, Popiół i diament, Krzyżacy).

Poświęciła również miejsce na zaprezentowanie dokonań malarskich Marka Manna i Katarzyny Mann oraz twórcy wielu programów radiowych i telewizyjnych - Wojciecha Manna.

źródło opisu: http://www.muza.com.pl/?module=okladki&id=11366

Paulina | 2015-12-29