Coaching czyli restauracja osobowości

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Poradnik". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: G+J
Coaching, samodoskonalenie,
poradniki

Książka Coaching czyli restauracja osobowości w przystępny sposób udziela odpowiedzi na pytanie, czym jest coaching i w jakich sytuacjach bywa przydatny, a nawet niezastąpiony. Za każdym rozwiązanym na stronach książki problemem stoi jakaś coachingowa technika i ćwiczenie. A wszystko to w historiach z życia wziętych i niezwykłych opowieściach z morałem.To opowieść o przemianie, rozwoju, poszukiwaniach.To opowieść o celach, dylematach i potrzebach.To klucz do każdego celu, który przed sobą postawimy.

źródło opisu: http://sklep.focus.pl/362041,Ksiazki_Pozostale-zai...(?)

źródło okładki: http://sklep.focus.pl/362041,Ksiazki_Pozostale-zai...»

chiara | 2014-04-30
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki, 2014
Przeczytana: 30 kwietnia 2014

Bardzo dobry poradnik dla osób, które chcą się zastanowić nad tym, czy robią to, na czym im naprawdę zależy. Uczy spojrzenia z dystansu na siebie, a autor posługuje się konkretnymi przykładami, co lubię.

Tathagatha | 2014-01-17
Przeczytana: 17 stycznia 2014

Pozycja bardzo ciekawa i godna polecenia. Już w innej opinii do książki tego autora pisałam, że Bennewicz nie daje złotych rad punktując co należy zrobić by osiągnąć pełnię szczęścia. Tzn. może i to robi, ale nie w taki sposób jak można by się spodziewać. To nie jest poradnik.
Autor stymuluje nas, poszerza horyzonty, sprawia że sami z siebie zaczynamy widzieć pewne rzeczy inaczej. Jak? To też zależy od nas. Ta książka to praca nad własnym umysłem, to nasze własne odkrycia i olśnienia.
Myślę, że warto wracać do lektury tej książki i praktykować. Momentami można poczuć jak ramy w których zostaliśmy uwięzieni (przez wychowanie, otoczenie w jakim żyjemy i w końcu przez nas samych) pękają. I pojawia się taka wolność, świeżość.
Długo czytałam tę książkę. Chwilami była dla mnie trudna i nużąca. Chwilami miałam jej dość. Ale zazwyczaj treningi doprowadzają nas do takiego punktu. Niektóre rzeczy nie przychodzą łatwo - a jednak efekty są warte wysiłku. Trening umysłu bywa równie trudny i...

Magduska | 2012-01-02
Przeczytana: 02 stycznia 2012

Mocna, trudna, bo prawdziwa. Otwiera oczy i duszę, odsłania klapki. Dodaje wiary - jeszcze nie jestem pewna czy w moim przypadku to się powiodło. Dostałam ja od czytelniczki, której życie odmieniła ta właśnie książka.
Polecam dla ludzi trochę na rozdrożu i tych których interesuje coaching, a może i tych którzy mu nie wierzą. uwierz w siebie i swoją intuicję krzyczy ta książka na prawie każdej stronie. Na przykładach pokazuje jak czasami nieświadomie zamykamy się na zmiany, żyjemy wg norm bo tak trzeba, wbrew sobie i własnym marzeniom.
To nie barwna opowieść którą czytasz z zapartym tchem -teraz widzę jak trudno czytać poradniki, zatrzymać się, przeanalizować, wykonać ćwiczenia (jest ich bez liku). Ale nie jest to książka do odstawienia na półkę - musisz do niej wracać, a moc wróci do Ciebie.

mcgregore | 2013-09-21
Przeczytana: 11 września 2010

Nie było jeszcze na naszym rynku tak dobrej książki przedstawiającej to, co nazywamy osobistym coachingiem. Autor podając konkretne przykłady, daje czytelnikowi niesłychaną możliwość podróży w głąb swojej osobowości . Możemy odkryć, że nie wszystko co w życiu robimy jest naprawdę nasze. Często dajemy się wkręcić w coś, co tylko pozornie jest dla nas dobre bo tak widzi to nasze otoczenie albo tak wdrukowali nam do głowy rodzice. Jedna z tych książek, która posiada moc sprawiania, że szerzej otwieramy oczy i możemy podjąć skuteczną próbę życia WŁASNYM życiem.

Yooki | 2016-07-22
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 22 lipca 2016

Z coachingiem korespondencyjnym spotkałam się po raz pierwszy. Okazuje się, że to znakomita forma zwłaszcza jeśli ktoś myśli o wydaniu książki:)

Właśnie tą formę doceniam najbardziej. Dała możliwość prześledzenia procesu zmiany na konkretnych przykładach, konkretnych osobach, ich przekonaniach, sytuacji życiowej.
Bardzo ciekawe było obserwowanie jak poszczególne osoby zaczynają się nad sobą zastanawiać, jak dokonują odkryć na swój temat i przeprowadzają zmiany w swoim życiu.

Pomocne są również przykłady, techniki, opowieści przytaczane przez autora. Podczas czytania mamy okazję obserwować reakcję coachowanych i swoją własną.

Ciekawy pomysł, proste wykonanie, nienachalny sposób przekonywania. Polecam.

Fox | 2014-04-02
Przeczytana: 02 kwietnia 2014

Doskonała książka dla tych, którzy lubią nad sobą pracować. Nie ma pustosłowia. Nie ma nachalnych banałów powtarzanych do znudzenia. Są przykłady, problemy, historie. Do myślenia, do stosowania, do pracy samodzielnej. Polecam gorąco!

| 2011-04-28
Przeczytana: grudzień 2010

Dobra, ale bez rewelacji. Największy minus za brak dopracowania pod względem językowym. Zbyt długie zdania, tworzone często - w moim odczuciu - na siłę.

Paulina | 2012-12-17

Książka, która jest zarówno inspiracją jak i narzędziem zmiany osobistej. Napisana konkretnie, pozbawiona poradnikowego natchnionego bełkotu.

Martini | 2014-11-10
Przeczytana: 08 listopada 2014

Polecam każdemu, kto interesuje się rozwojem osobistym, nawet jeśli dopiero rozpoczyna przygodę w tym obszarze.
Książkę czyta się bardzo przyjemnie, choć miejscami jest dość trudna, wymaga przeczytania dwa razy, zastanowienia się i zgłębienia danego tematu. Autor przytacza dużo historii metaforycznych, a także opowiada o przebiegu coachingu swoich klientów i na ich przykładzie pokazuje jak dokonuje się zmiana i rozwój.
Książka pokazuje jak "dokopać się" do własnych irracjonalnych i ograniczających przekonań, zaszczepionych dawno, dawno temu, i jak rozwijać te wzmacniające przekonania. Wskazuje, jak wyruszyć na poszukiwania misji życiowej, pozwala odkryć, co dla nas jest najważniejsze. Pomaga odsłonić tę siłę, moc, spójność, która już dawno w Nas była i tylko czekała na odkrycie.

Komig | 2016-09-04
Przeczytana: 29 sierpnia 2016

To zdecydowanie nie mój typ narracji. Temat ciekawy, jednak sposób napisania jak dla mnie jest niezrozumiały. Książka mnie zmęczyła.

Książkę oceniam na 3