5 (6 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
sufizm, islam, mistycyzm
filozofia i etyka
Feanor

Pierwsze polskie syntetyczne ujęcie problematyki związanej z nurtem mistycyzmu muzułmańskiego – sufizmu. Autor zapoznaje czytelnika z dziejami sufizmu, jego doktryną, kosmogonią i teologią. Dużo miejsca poświęca na przedstawienie praktyk, obrzędów i rytuałów religijnym tego nurtu. Omawia również związki ruchów sufickich ze światem polityki, począwszy od powstania tej doktryny, aż po dzień dzisiejszy.

źródło opisu: http://www.sklep.gildia.pl/literatura/143875-zbigniew-landowski-sufizm

źródło okładki: http://www.sklep.gildia.pl/literatura/143875-zbigniew-landowski-sufizm

Na pewno na książce się nie zawiodłem. Jest bardzo ciekawa, przyjemna w odbiorze, i wystarczająco wyczerpuje temat sufizmu, zarówno od strony historycznej, filozoficznej, jak i praktycznej. Choć nie dowiedziałem się z niej aż tylu nowych faktów o mistycyzmie islamskim, to z pewnością będzie to dobry wstęp dla każdego kto chciałby zainteresować się sufizmem a nie wie z której strony się za to zabrać. Ogólnie raczej polecam.

Menandros | 2015-07-17
rasilio | 2014-12-31