Siła bezsilnych

Power of the Powerless
83-7318-095-8
literatura faktu
Jula

Prosta, wyrazista opowieść o życiu czworga ludzi fizycznie lub psychicznie upośledzonych, którzy odegrali znaczącą rolę w życiu ich bliskich. Inspiracją tej książki była reakcja, jaką napotkał autor po opublikowaniu, w jednej z czołowych gazet nowojorskich, felietonu o swoim upośledzonym bracie. Książka opowiada o wartościach, o których trzeba zawsze przypominać: o cenie życia, Bożej łasce i jego uzdrawiającej mocy. Jest to optymistyczna i pogodna książka, tchnąca autentyzmem i polotem.

źródło opisu: Internet

źródło okładki: jw.

Betka | 2012-08-15
Przeczytana: 14 sierpnia 2012

Christopher de Vinck, poeta i nauczyciel swoją książkę poświęcił bratu Oliverowi oraz Lauren, Anthoniemu i Paulowi. Byli to ludzie niezwykli, którzy samym swoim istnieniem ( choć czasami bardzo krótkim, jak w przypadku Lauren ) wnieśli bardzo wiele do życia rodzin w których się pojawili. Oliver, Lauren, Anthony, Paul byli ludźmi dotkniętymi fizycznym i umysłowym kalectwem. Dla większości ludzi byli oni trudnymi do zaakceptowania – warzywkami, wybrykami natury. Dla Chrisa byli oni wysłańcami Boga, którzy bardzo wiele wnoszącymi w rodzinne życie. Książka opowiada o życiu Olivera i jego rodziny oraz relacje innych rodzin spisanych przez Chrisa w których znajdowały się dzieci Boga. Wzruszająca opowieść o sile miłości, więzi rodzicielskiej, o przemianach duchowych. Warto przeczytać, aby choć na chwilę zastanowić się: co ja bym zrobiła w takiej sytuacji, jak zachowałbym się gdy w moim otoczeniu znalazłaby się tak istota?

Dawid | 2013-07-24
Przeczytana: 15 lipca 2012

Książkę przeczytałem do połowy, ponieważ nienawidzę tego amerykańskiego stylu, czyli przesadzonych opisów i sytuacji. Taki AMERIKAN DREAM. Nie dla mnie.

ewelinaB | 2012-04-15
zuzka123456789 | 2016-08-10