Dziedzictwo Kukulcana

Das Erbe von Kukulkan
83-86096-56-X
przygodowa
Gantu_mn

- Stąd mamy tyko pięćdziesiąt stopni do najwyższej platformy - szepnął Yum. Dwaj kapłani są na górze dniem i nocą. - Wejdziemy tam godnie i zaśpiewamy "Pieśń przemienienia". Znam wszystkich kapłanów po imieniu i przemówię do nich, gdyby się przestraszyli. Z bijącym sercem wspinali się po omacku stopień za stopniem. Schody były wąskie i strome. Yum, który szedł pierwszy, musiał kilka razy...

- Wejdziemy tam godnie i zaśpiewamy "Pieśń przemienienia". Znam wszystkich kapłanów po imieniu i przemówię do nich, gdyby się przestraszyli. Z bijącym sercem wspinali się po omacku stopień za stopniem. Schody były wąskie i strome. Yum, który szedł pierwszy, musiał kilka razy odpoczywać. Mimo to liczył na głos stopnie. Przy czterdziestym ujrzeli w górze słaby poblask. Yum znów odsapnął, a potem, idąc ciężkim krokiem po ostatnich dwunastu stopniach ku światłu, zaczął śpiewać "Pieśń przemienienia". Kiedy chłopcy dotarli na najwyższą platformę, zatoczyli się na jakąś zupełnie obcą postać. Nieznajomy miał na sobie połyskującą jasnoniebieską szatę, a u dołu ciała obejmujące każdą nogę osobno niebieskie odzienie, jakiego Xixli i Yum nigdy nie widzieli. Na piersi wisiały mu dwie skrzyneczki z wielkimi, lśniącymi oczami w środku.
- Kukulcan! - wyrzucił z siebie Yum i padł na twarz u stóp obcego. Xixli zauważył jeszcze blade światło wieczora, jakie przed kilkoma jednostkami czasu panowało po zachodzie słońca, i również padła na ziemię.

źródło opisu: fragment z okładki

źródło okładki: www.parkliteracki.pl

Gantu_mn | 2011-02-26
Przeczytana: 2008 rok

Krótka fikcyjna opowieść ilustrująca pewien zakres teorii głoszonych przez E. von Danikena.

no_won | 2017-02-05
Przeczytana: 05 lutego 2017

Jak na Danikena, czytało się dobrze. Powiedziałabym nawet, że lepiej niż jego standardowe wywody. Czysta fikcja, plus przemycenie w formie fabularyzowanej własnych poglądów, mu służy.

Andrew | 2017-02-08
książek: 2045