W imieniu Zeusa

Wydawnictwo: Bertelsmann Media
6 (31 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Im Namen Von Zeus
Gantu_mn

Autor od lat zajmuje się z zamiłowaniem badaniem zagadek ludzkiej cywilizacji, ale po raz pierwszy poświęca osobną książkę kolebce kultury europejskiej. Formułuje zupełnie nowe poglądy na znane o dawna mity, obyczaje i przedmioty kultowe, jak również dochodzi do zaskakujących wniosków o wciąż niewyjaśnionej zagadce Atlantydy. Pisarz jest najsłynniejszym i najbardziej konsekwentnym zwolennikiem tezy, że pojawienie się człowieka na Ziemi oraz rozwój cywilizacji spowodowały istoty pozaziemskie. Przedstawia nowe dowody na poparcie przypuszczeń, które odrzucane przez naukowców - fascynują czytelników.

źródło opisu: www.merlin.pl

źródło okładki: zdjęcie własne

aneczka | 2017-01-17
Na półkach: 2017, Przeczytane
Przeczytana: 17 stycznia 2017

Książka napisana w bardzo prostym i przystępnym języku. Teorie ciekawe, a ich udowadnianie sprawia, że dowiadujemy się wielu interesujących kwestii na temat znanych nam mitów. Myślę, że należy podejść do tej lektury trochę z przymrużonym okiem, bo nic nie jest w niej na 100%, a powoływanie się na Platona czy Homera sprawia, że należy podchodzić do tego wszystkiego z rezerwą. Wyjaśnienie niektórych zagadnień jest za chaotyczne, jakby autor chciał powiedzieć zbyt wiele rzeczy na raz. Książka raczej do poduszki, ale mimo wszystko przyjemna.

Azazello | 2016-10-17
Przeczytana: 17 października 2016

Nie zachwyciła mnie ta książka, ani też nie odrzuciła. Niemniej jednak po kolejne tego Autora raczej już nie sięgnę.

Antagonista Esklaważu | 2016-12-11
pmpawmil | 2016-12-02