Na antologię składają się wiersze 33 poetów (2 kobiety i 31 mężczyzn), nie tylko z Afryki, ale także z Karaibów (Gwadelupa, Haiti, Martynika) i Gujany Francuskiej. Za to podział na kraje wygląda następująco: 8 Nigeryjczyków, 4 Ghanijczyków, 4 Senegalczyków, 3 Martynikańczyków, 2 Iworyjczyków, 2 Gwadelupczyków, 2 Kongijczyków, 2 Malgaszów, po jednym: Angolańczyku, Gujańczyku, Gwinejczyku,...

Za to podział na kraje wygląda następująco: 8 Nigeryjczyków, 4 Ghanijczyków, 4 Senegalczyków, 3 Martynikańczyków, 2 Iworyjczyków, 2 Gwadelupczyków, 2 Kongijczyków, 2 Malgaszów, po jednym: Angolańczyku, Gujańczyku, Gwinejczyku, Haitańczyku, Sierraleończyku i Somalijczyku.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie