Islam
8371802056
islam, muzułmanie, koran, dżihad, fatwa
religia

Islam wzbudza ogromne zainteresowanie i fascynuje swą kulturą, a jako siła duchowa odgrywa dzisą ogromną rolę. A jednak świat muzułmańskiej wiary, tradycji i obyczaju - wiążący religię z polityką - budzi także niepokój i strach. Dlatego też Malise Ruthven, pamiętając o stereotypach i uprzedzeniach dotyczących islamu, rzeczowo i wnikliwie mówi o jego dziejach, tłumaczy zasady wiary muzułmanów i wyjaśnia sens takich pojęć, jak "fatwa", czy "dżihad".

źródło opisu: www.proszynski.pl

źródło okładki: www.proszynski.pl