Historia Irlandii

Tłumaczenie: Maria Raczkiewicz
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Kieszonkowa SERIA HISTORYCZNA". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wiedza Powszechna
A Pocket History of Ireland
historyczna

Ksiązka przedstawia najważniejsze wydarzenia historyczne - najazdy Celtów, wikingów i Normanów, bezlitosne rządy Cromwella, czasy O'Connellaci wiek walk o równe prawa dla katolików w Irlandii, narodziny nacjonalizmu irlandzkiego i zrywy wolnościowe. Przedstawia mało znane Polakom fakty z historii Irlandii, jak powstanie wielkanocne 1916r., wojnę domową z początku lat 20-tych i stopniowe tworzenie się niezależnej Republiki Irlandii. Wyjaśnia konflikt polityczny i religijny w Irlandii Północnej oraz rolę IRA.

źródło opisu: okładka

Heatcliff | 2016-04-24