Moi święci

Wydawnictwo: Znak
978-83-240-1149-0
religia
Snoopy

Ta książka została przygotowana z okazji beatyfikacji Jana Pawła II i zawiera jego wypowiedzi dotyczące świętych, którzy byli dla niego wzorem i ukształtowali jego własną drogę do świętości. Można wśród nich znaleźć inspiracje młodości, jak św. Rafał Kalinowski, św. Karol czy Jan Tyranowski oraz świętych związanych z krakowskim etapem jego życia, jak św. Jadwiga czy św. Stanisław. Są też męczennicy - Maksymilian Kolbe i Edyta Stein oraz święci współczesności - Matka Teresa z Kalkuty czy Joanna Beretta Molla. Ta książka pokazuje, że jest wiele rodzajów świętości i że każdy z nas jest do niej powołany.

Wybór: Justyna Kiliańczyk-Zięba

źródło opisu: Nota wydawcy