Czek bez pokrycia

Wydawnictwo: Czytelnik
Jula

Nowa powieść autorki niezwykle poczytnych "Gruszek na wierzbie" i "Męża z ogłoszenia" - to historia samotnej kobiety, która swe bogate pasje wewnętrzne, krępowane monotonią życia rodzinnego, usiłuje zrealizować najpierw w pracy zawodowej, następnie w poczynaniach twórczych, wreszcie zaś w spóźnionej, pierwszej autentycznie wielkiej miłości.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Kamee | 2016-08-17
Przeczytana: 17 sierpnia 2016

Jeśli ktoś szuka porywającej narracji, to się zawiedzie - tekst bardziej przypomina sprawozdanie, choć też daleko mu do suchego opisu zdarzeń. Przez tę swego rodzaju "ubogość" narracji bohaterowie i ich życie wydają się bliższe czytelnikowi, tak jakby tekst nie był napisany przez autorkę, tylko naprawdę przez bezpośredniego uczestnika zdarzeń. Zwłaszcza, że historia jest oparta na faktach - tym bardziej czytając miałam wrażenie, że ci ludzie żyją, oddychają i mogę spotkać ich na ulicy. Nie porwała mnie, ale z przyjemnością przewracałam kolejne kartki.

Mansfield | 2014-11-30
Na półkach: Przeczytane, Powieści