Płaszcz Ajewskiego

Wydawnictwo: Bellona
komiksy
Marta Zuzanna

Bohater Płaszcza Ajewskiego to Eugeniusz Ajewski, ps. Kotwa, zastępca dowódcy kompanii 02 "Witala" z pułku "Baszta", który walczył w okolicach ul. Belwederskiej. Przed wybuchem powstania zamówił tytułowy płaszcz u żydowskiego krawca. I właśnie to palto w czasie walk kilkakrotnie uratowało mu życie.

źródło opisu: www.komiks.polter.pl

źródło okładki: www.komiks.polter.pl

desaparecido | 2017-09-02
Przeczytana: 02 września 2017

Nie chcąc być nadmiernie drobiazgowym, rozrzutnym tym bardziej mi być nie wypada. Dlatego muszę przyznać, że szkoda mi nawet tych kilkunastu minut, które poświęciłem temu oto wydawnictwu. Jest tak źle, że wartościowszą wydaje się obserwacja lotu sennej muchy.

Taurus | 2018-01-05

“Płaszcz Ajewskiego” to komiks oparty na faktach. Opowiada prawdziwą historię Eugeniusza Ajewskiego, ps. Kotwa, który walczył w Powstaniu Warszawskim w Pułku Baszta na Mokotowie.
Publikacja w przystępny dla młodego czytelnika sposób zachęca do lektury i u wielu nastolatków rozbudzi chęć poznania tematu Powstania Warszawskiego. Historia tytułowego płaszcza Ajewskiego przeplata się z innymi epizodami powstańczymi. Nowatorska, bardzo cenna i potrzeba publikacja. Zainteresuje nie tylko nastolatków.

Megapodius | 2017-12-22
Na półkach: Komiks, 2014, Przeczytane