Kondukt umarłych

Wydawnictwo: Rozpisani.pl
umarli, cmentarz, bestia, horror
Sweet

Dziennikarskie śledztwo w czasach kryzysu dziennikarstwa śledczego. Nieprzystający do nowych realiów w mediach Hubert, główny bohater „Konduktu umarłych” (Rozpisani.pl, Grupa PWN), próbuje rozwikłać zagadkę tajemniczo powiązanych morderstw.

źródło opisu: https://www.rozpisani.pl/jerzy_wlazlo

źródło okładki: https://www.rozpisani.pl/jerzy_wlazlo

geokuba | 2015-03-18
Przeczytana: 18 marca 2015

W 2012 roku przeczytałem książkę Jerzego A. Wlazło „Kot Syjonu”. I to było coś. Czarny kryminał w stylu Raymonda Chandlera. Moim zdaniem rewelacja. Nagroda Wielkiego Kalibru 2013 była murowana, ale wydawnictwo Bullet Books splajtowało i chyba nie miał kto zgłosić książki do konkursu. No właśnie, wydawnictwo. Od razu po lekturze „Kota” chciałem więcej i zauważyłem, że „Kondukt umarłych” widnieje w zapowiedziach tego wydawnictwa. Czekałem, czekałem, czekałem, a potem okazało się, że w 2014 r. Autor sam wydał tę książkę, a raczej za pośrednictwem rozpisani.pl.
No i mam problem z tą książką, bo nie dorównuje ona poprzedniej. Ale nie tylko dlatego. Chodzi o to, że jest ona pisana świetnie. Świetny jest język, mistrzowskie dialogi (Chandler by kiwał głową z uznaniem), rewelacyjne opisy szarych ludzi w szarej rzeczywistości szarego Radomia, wszystko przyprawione cynizmem i sarkazmem, od którego miejscami rechotałem z rozbawienia jak zwierz (i chyba tylko dlatego daję ocenę dobrą). Ale...

Anna | 2014-10-27
Przeczytana: 26 października 2014

"Kondukt umarłych”Jerzego A.Wlazło to kryminał składający się z dwóch części.
Część pierwsza była dla mnie zbyt zagmatwana i nużąca. Drażnił mnie wątek „kusego”.To jakiś „stwór”. Ni to pies ni …coś na granicy fantazji.Nie dla mnie.Mimo tego nie odłożyłam książki.Pewnie dlatego,że akcja rozgrywa się w Radomiu i okolicach.Jestem radomianką tak jak autor powieści i sadzę,że dlatego prześledziłam całą kryminalną intrygę do końca.Okazało się,że warto.Akcja drugiej części tego kryminału toczy się błyskawicznie.Jest wciągająca i niesamowicie zaskakująca.I o to przecież chodzi w powieści kryminalnej.
Rzadko czytam kryminały,chociaż zdarza mi się coraz częściej.
„Kondukt umarłych”Jerzego A.Wlazło …POLECAM miłośnikom kryminałów zwłaszcza na nadchodzące dni zamiast,np. Halloween.

Anna | 2014-10-27
Przeczytana: 26 października 2014

"Kondukt umarłych”Jerzego A.Wlazło to kryminał składający się z dwóch części.
Rzadko czytam kryminały,chociaż zdarza mi się coraz częściej.

Marlena | 2015-04-28
Przeczytana: 01 maja 2015