Practical Magic

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Muminka | 2014-01-04
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 04 stycznia 2014

Piękna historia zekranizowana z udziałem dwóch ulubionych aktorek- zjawiskowej Nicole Kidman i sympatycznej Sandry Bullock. Proza omawia życie dwóch sióstr, osieroconych przez rodziców, które wychowywały dwie ciotki. Nota bene były czarownicami więc elementów magicznych w tej powieści jest wiele. Magia czy też przeznaczenie zawsze zwycięża, nawet w życiu racjonalnej Sally, która reprezentuje typ grzecznej uczennicy, i z determinacją odmawia korzystania z wiedźmiego dziedzictwa. Z kolei Gillian jest kapryśną, egocentryczną pożeraczką męskich serc. Jako osiemnastolatka, buntuje się i ucieka by w tajemnicy poślubić swojego chłopaka, definitywnie zrywa z małomiasteczkową stabilizacją. Trzykrotnie zamężna, jako niespokojny duch przemierza Amerykę nigdzie nie zagrzewając miejsca.
Tymczasem Sally wychodzi za mąż, ma śliczne córeczki które jak Gillian i Sally są od siebie diametralnie odmienne. Niestety zły los upomina się o Michaela, a reszta fabuły opowiada o uporaniu się ze startą,...

Zuzia259 | 2012-11-26

Bardzo lubie film nakrecony na podstawie tej powiesci, oczekiwalam wiec ze ksiazka bedzie jeszcze lepsza. Niestety sie zawiodlam. Powiesc rozni sie dosc znaczaco od filmu, sam watek magiczny w porownaniu do filmu jest dosc okrojony i nie tak doslowny. Ogolem, ksiazka nie jest zla (moze troche za bardzo sie ciagnie)ale nastawialam sie na cos zupelnie innego. Osoby czytajace ksiazke z powodu filmu moga poczuc sie rozczarowane.

Widziałam film na podstawie tej książki i bardzo mnie wciągnął, więc książka musi być jeszcze lepsza

Merula | 2016-05-11
Na półkach: 2016, Przeczytane, Po angielsku